EN
^

לידת בית


לידה היא תהליך חיים בריא ולא אירוע רפואי. לידה היא תהליך פיזיולוגי טבעי ולכן נשים צריכות להיות מטופלות כנשים יולדות ולא כנשים חולות. נשים אשר יולדות בביתן, במרחב הפרטי והאינטימי של ביתן ללא התערבויות בלתי מוצדקות ומיותרות (כגון חוקן, גילוח שערות הערווה, החדרת עירוי נוזלים, המנעות משתיה ואכילה במהלך הלידה, חיבור ממושך או רצוף למוניטור, משככי כאבים, חוסר יכולת לנוע בחפשיות, וכו...), תיארו סיפוק רב ושביעות רצון מחוויית הלידה שלהן.

אין צורך לצאת מהבית, המיילדת מגיעה לבית היולדת לביקורים טרום לידתיים, לתהליך הלידה ובימים שמיד לאחר הלידה. במהלך 24 השעות הראשונות שלאחר הלידה על היולדת ליצור קשר עם רופא ילודים או רופא משפחה אשר יגיע אל ביתה לשם בדיקת התינוק.
תחושת הביטחון והנוחות במרחב המוכר של ביתן מאפשר לנשים להיפתח, להשתחרר ולנהוג בחופשיות ללא מעצורים.

כשהאישה חשה בטוחה, נתמכת ומטופלת היטב, צירי הלידה הופכים להיות נסבלים יותר באופן משמעותי. עמדתו הנפשית של אדם משפיעה רבות על תחושת הכאב שלו – ריחות מוכרים ונעימים, מוזיקה, שקט, אורות מעומעמים, תשומת לב עדינה וזהירה ואווירה רגועה, כל אלה מאפשרים לאישה ללדת את ילדה באופן טבעי, בסגנון שבו בחרה, מוקפת בשותפים אוהבים ותומכים. לאישה שחשה חוסר בטחון ואיום יש סבירות גבוהה יותר לחוש כאב חזק ובלתי נסבל. אישה שנמצאת בשליטה על תהליך הלידה שלה, ולא נמצאת במאבק כוחות, תהיה מסוגלת להתמודד עם כאביה באופן חיובי יותר, כך הופכת הלידה לחוויה מעצימה.

אפילו לחץ נפשי מינימאלי יכול לפגוע בקצב התקדמות הלידה. כשנשים מרגישות בטוחות ונינוחות, כשהן מרגישות שיש להן את האפשרות לנהוג בחופשיות, ללא מעצורים ובאופן שגופן מורה להן, לרב תהליך הלידה עובר במהירות רבה יותר. האישה יכולה להתרחץ, להשמיע קולות, לאכול ולשתות כרצונה. אין ריחות לא מוכרים ומעלים חששות, רעשים מטרידים, או אנשים זרים שמסיחים את דעתה או גורמים לאי נוחות, ואין מדיניות כלשהי שמגבילה אותה. כתוצאה מכך גופה יכול לעשות את עבודתו באופן היעיל והאפקטיבי ביותר.
ניתן לשלב שיטות טבעיות להקלה בכאבים כמו הידרותרפיה (שימוש במים), עיסוי, שיאצו, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך והומיאופתיה.

דרך לידה בבית הינך נמנעת מהתערבויות בלתי נחוצות ומתופעות הלוואי שלהן, למשל שימוש בתרופות להקלה בכאב, אפידורל, קטטר שתן, עירוי נוזלים . אינך מחויבת להתנהג ע"פ נוהלי בית החולים.
יש פחות זיהומים בלידת בית, כשאין חשיפה לחיידקים שעלולים להימצא בבית החולים.
דופק לב העובר נבדק על ידי המיילדת דרך שימוש בדופלר.
במקרה שיש חשש למצוקת עובר או כל הסתבכות אחרת היולדת מועברת באופן מיידי לבית החולים. במקרה כזה אני תמיד מלווה את האישה לבית החולים.
ציוד חירום כגון בלון חמצן, ציוד בסיסי להחאיה, תרופות לכיווץ הרחם ועירוי נוזלים במקרה של דימום רחמי מוגבר, קטטר לשתן, ציוד תפירה במקרה הצורך כלולים בציוד של המילדת בלידת בית.
אני משתתפת בקורס החייאת ילודים שנתי אשר מאורגן במיוחד למיילדות בית.
אני מגיעה עם ערכת הומאופתיה ללידה, ועוד שיטות טיפול לא קונבנציונליות אחרות כמו ארומתרפיה וטינקטורות.

לידת מים

בבתי חולים בארץ לא קיימת אפשרות לנשים ללדת במים, ולכן לידת מים היא אפשרות הקיימת רק בלידת בית. מים יכולים לקצר ולהקל את תהליך הלידה ולהופכו לרגוע יותר לאם תוך מתן מענה אלטרנטיבי לכאב. מים מרגיעים, עוטפים ומנחמים. יציאתו של התינוק אל העולם הופכת ליותר קלה, רכה ועדינה יותר.

בריכות מתנפחות ולא יקרות ניתנות למכירה בחנויות צעצועים. אני ממליצה לרכוש בריכה של חברת"The Wet Set" מדגם "Aquarium" . זוהי בריכה עגולה בגובה של 56 ס"מ ובקוטר של 152 ס"מ. בנוסף תצטרכו צינור גינה נקי וחיבור לברז של כיור ביתכם, וכמובן כמות גדולה של מים חמים למילוי הבריכה.